| |

Muži B: Libiš – Chvatěruby 1:3

Na úvod nového soutěžního ročníku libišské B mužstvo prohrálo v domácím prostředí 1:3 s nováčkem soutěže z Chvatěrub, kterým se podařilo otočit skóre třemi góly v druhém poločase.

Do zápasu v sestavě Libiše vyběhly i čtyři letní posily (Melmuka, Zahradníček, Strniště a Makovský). V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách, ale střelecky se prosadil nakonec Patrik Simandl, jenž přízemní střelou dal Libiši vedení 1:0. Ještě před tím ve dvou šancích neuspěl. Své příležitosti ale měli i hosté, které ovšem vychytal David Chládek, nebo zakončili nepřesně.

V druhém poločase byli hosté lepší a třemi góly skóre zápasu otočili, když se trefil dvakrát Knoflíček a jednou Žižka.

„Na poslední chvíli před zápasem jsme měnili sestavu, ale bylo skvělé, že do hry mohli zasáhnout i letní posily ze Záryb. Za dotažení jejich přestupů večer před zápasem patří dík všem, kdo se na tom podílel. V prvním poločase byl zápas vyrovnaný, šance na obou stranách. Patrik Simandl trefil tyčku, nakonec otevřel skóre až při třetí šanci. Oba týmy podrželi brankáři, kteří i přes drobná zaváhání třeba při výbězích šance dokázali likvidovat. V druhém poločase bohužel pro nás převzali aktivitu hosté, kteří ovládli střed hřiště a dostávali se do šancí. Povedlo se jim srovnat. Naše šance zůstaly nevyužity – Petr Strniště to zkoušel různě, ale brankář jej vychytal. Při jeho střele z dálky po chybě brankáře míč těsně odkrytou branku minul. V závěru hosté po zbytečných chybách v rozehrávce a lehkovážné kombinaci dokázali dvěma góly strhnout skóre na svou stranu. Za druhý poločas získali tři body zaslouženě, přehráli nás. Musíme se pokusit napravit ztrátu příští týden v Byšicích.“

Ondřej Eisner

Sportfotbal Okresní přebor – 1. kolo

TJ Sokol Libiš „B“ – TJ Vltavan Chvatěruby 1:3 (1:0)

Branky: 25. Simandl – 50. a 79. Knoflíček, 88. Žižka. ŽK: Novák. Rozhodčí: Blahout – Hamáček, Driml. Diváci: 110.

Libiš: Chládek – Melmuka, Havlík, Bušínský, Chorvát, Zahradníček (38. Pilař) – Strniště (89. Eisner), Srch – Makovský (76. Kletečka), Muška (55. Icik), Simandl (63. Brdlík).