Muži B: Startuje nový ročník mělnického okresního přeboru

O předposledním srpnovém víkendu startuje nový soutěžní ročník mělnického okresního přeboru. Libišské béčko na úvod sezony 2024/2025 přivítá v sobotu 24. srpna mužstvo Vltavan Chvatěruby, tedy nováčka soutěže.

Béčko v minulém ročníku skončilo v přeboru na 11. místě. Mužstvo z pravidelně hrajících v minulem ročníku opustil Vojtěch Plaček, jenž zamířil do pražských Ďáblic.

„K týmu se mělo připojit pět dorostenců, kteří ročníkově v dorostu skončili. Luboš Borč se ale rozhodl zůstat u dorostu jako jeden z trenérů a další dva zatím téměř nechodí. Do týmu tak přibyl pouze odchovanec klubu Michal Málek. Poslední z končících dorostenců, Jaroslav Srch, absolvoval letní přípravu s A týmem, za který i naskakuje do mistrovských zápasů. Měl by ale hrát i za B tým,“ řekl ke změnám v týmu hrající trenér Ondřej Eisner.

Úplným nováčkem v týmu je Oto Melmuka, který přišel z Klíčan a fotbalově je spojen především s Báští. Ze Záryb se po dvou letech vrátil David Makovský. „Ze Záryb se také snažíme získat další tři hráče, jejichž přestup ale ještě krátce před startem soutěže nebyl administrativně dotažen, takže není jisté, zda budou k dispozici již na první utkání.“

Průměrný věk mužstva, i s nově příchozími, je 24,5. Do tohoto čísla ovšem nepočítáme hráče, kteří dlouhodobě nechodí, nebo jsou zraněni. „Před startem letní přípravy jsme se po dohodě s několika hráči rozhodli také dát poslední šanci Martinu Šandorovi, ale naložil s ní tak, že nepřišel na jediný trénink letní přípravy…“

Během letní přípravy béčko prohrálo v Radonicích 3:4, i když vedlo 3:0. Následně odehrálo turnaj ve Velkém Borku, kde remizovalo s domácím týmem 1:1 (prohra na penalty 4:5) a porazilo Vysokou 4:2. Na turnaji tak skončilo na třetím místě. Následovaly prohry 0:2 v Liběchově a 1:3 v Dolních Beřkovicích. „První polovina přípravy byla určitě povedenější. Herně i výsledkově. Na žádném zápase jsme ale vlastně nebyli v kompletním složení, natožpak v nejsilnějším možném složení.“

Nový soutěžní ročník začne béčko zápase proti Chvatěrubům. Hraje se v sobotu 24. srpna od 14:30 v Libiši, vstupné je na zápas dobrovolné (jako vždy na béčko). Za každý příspěvek do kasy budeme rádi.

A jaké jsou cíle pro nadcházející sezonu pohledem hrajícího kouče?

„S ohledem na to, jak se složení okresního přeboru po minulé sezóně proměnilo, očekávám velmi těžkou sezonu. Možná nejtěžší za necelých dvacet let, co v Libiši působím. V soutěži nebude žádné slabé mužstvo, které by rozdávalo z jakýchkoliv důvodů body zadarmo a lacino. Rád bych hrál ve středu tabulky, ale musíme být realisté. I s ohledem na to, že dlouhodobě v téměř každém utkání nastupujeme z různých důvodů v jiné sestavě. Naším jednoznačným cílem je vyhnout se sestupu. Klíčové bude sbírat body na domácím hřišti, na podzim obzvlášť, jelikož hrajeme doma o zápase více. Přeji všem soupeřům především pevné zdraví a radost z fotbalu.“