Muži B: Třetí místo na boreckém memoriálu

Stejně jako minulé léto, i tento rok se libišské béčko představilo v rámci letní přípravy na Memoriálu Antonína Joury ve Velkém Borku. V rámci jednačtyřicátého ročníku obsadilo třetí místo.

Béčko v sobotu nastoupilo proti domácímu týmu. Zápas byl dlouho vyrovnaný. Jak herně, tak výsledkově. Až ve druhém poločase utekl po pravé straně hřiště David Makovský a poslal náš tým do vedení. Domácím se ale podařilo deset minut před koncem vyrovnat, když domácí Junek proměnil nájezd na brankáře Jakuba Kundráta.

Zápas skončil remízou 1:1 a vítězi tak rozhodly penalty. Jediným, kdo neproměnil, byl náš Pavel Kubíček, jenž trefil břevno. Domácí tak zvítězili na penalty 5:4 a postoupili do finále.

V. Borek – Libiš „B“ 1:1 (0:0), 5:4 na penalty. Branky: Junek – Makovský.

Sestava Libiše: Kundrát – Chorvát, Bušínský, Zahradníček – Melmuka, Nejezchleba, Icik, Kubíček – Tůma, Havlík, Makovský. Střídali: Kletečka, Málek, Brdlík.

Náš tým se v neděli utkal s Vysokou, která v sobotu remizovala 3:3 s Chotětovem a také prohrála na penalty. Oproti sobotě se sestava trochu pozměnila, ale výkon byl i tentokrát velmi bojovný a zodpovědný. Do vedení poslal Libiš přesnou střelou zpoza vápna k tyči Filip Nejezchleba. Soupeř poté trochu převzal aktivitu, ale šance neřešil přesně. Navíc po dobrém napadání a zisku míče na středu hřiště šel do úniku z poloviny hřiště Patrik Icik, jenž zvýšil na 2:0.

Krátce po změně stran snížil na 1:2 z pohledu Vysoké Kadeřábek (jeden z nejlepších hráčů Vysoké v obou zápasech). Na 2:2 se Vysoké podařilo srovnat díky Josefu Gabčovi, který využil jednoduchou přihrávku středem hřiště, po které obešel i brankáře a bez problémů poslal míč do sítě.

Závěr zápasu ale patřil našemu týmu. Po řadě nepřesně vyřešených a zakončených protiútocích nejprve prostřelil brankáře z pravé strany na bližší tyč David Makovský a vrátil nám vedení. Ten samý hráč se navíc krátce před koncem opřel do míče levačkou za vápnem a míč skončil pod břevnem. Zápas o 3. místo tak béčko vyhrálo 4:2.

O 3. místo: Vysoká – Libiš „B“ 2:4 (0:2). Branky: Kadeřábek, Gabčo – Makovský 2, Nejezchleba, Icik.

Sestava Libiše: Škrna J. – Málek, Chorvát, Melmuka – Tůma, Nejezchleba, Havlík, Kubíček – Makovský, Icik, Kletečka. Střídali: Kašpárek, Eisner.

„Nebylo jednoduché odehrát dva zápasy ve dvou dnech i s ohledem na to, že na nedělní zápas už nás nebylo tolik a na střídání jsme byli pouze dva. Sobotní zápas byl vyrovnaný a skončil zaslouženou remízou. V neděli jsme sice nebyli v nejsilnějším složení, ale myslím, že jsme proti Vysoké předvedli také velmi dobrý výkon a vyhráli jsme nakonec zaslouženě. V obou utkáních jsme hráli zodpovědně a obětavě. Obojí musíme přenést i do mistrovských zápasů. David Makovský dal ve dvou zápasech tři góly a jeho sebevědomí směrem do ofenzivy je už teď pro mužstvo velkým oživením. Věřím, že to tak bude pokračovat i dál. Minulý rok jsme na stejném turnaji od stejných soupeřů dostali 15 gólů ve dvou zápasech a dvakrát jsme vysoko prohráli. Jsem rád, že tento rok jsme sehráli v turnaji důstojnější roli. Domácím gratulujeme k vítězství v turnaji a děkujeme za pozvání.“

Ondřej Eisner

Příští týden v sobotu 10. srpna odehraje béčko další přípravný zápas, tentokrát na hřišti Liběchova.

Souhrn Memoriálu Antonína Joury ve Velkém Borku najdete také na stránkách Mělnického deníku – ZDE.