Rozhovor s novým trenérem dorostu

Do nové sezóny 2024/2025 vstupuje libišský dorost s novým trenérem. Po několika letech činnosti u této kategorie požádal dosavadní trenér Michal Panocha st. o uvolnění. Za jeho dosavadní práci moc děkujeme a pevně věříme, že se s Michalem na našem hřišti zase brzy shledáme.

Jeho nástupcem v roli hlavního trenéra se stává Vojtěch Katrenčík. Našim fanynkám a fanouškům nyní přinášíme krátký rozhovor s novým trenérem.

Ahoj Vojto,
vítáme tě v Libiši, kam jsi přišel jako nový trenér našich dorostenců. Co tě do Libiše přivedlo?

Moc děkuji za přivítání. Při telefonátu s vedoucím A týmu Mirkem Domanským a předsedou panem Havlem jsem byl osloven, jestli nechci po Michalovi Panochovi převzít dorost. Hned ten den proběhla schůzka s vedením a vzhledem ke vstřícnému chování všech jsem se rozhodl tuto velkou výzvu přijmout. V Libiši jsem nějakou dobu působil jako asistent u áčka a rodinná atmosféra v klubu mě definitivně přesvědčila, že dělám dobře.

Ve středu jsi měl možnost poznat část týmu při seznamovacím fotbálku. Jak na tebe kluci zapůsobili?

Hlavně jsem byl rád za možnost poznat část hráčů ještě před přípravou a zahrát si s nimi. Tempo i přes velké vedro nebylo vůbec špatné a díky tomu věřím, že fotbal dorostu je zde na dobré cestě.

V Libiši je od loňského roku poměrně neobvykle široký realizační tým, jak se těšíš na spolupráci s tímto realizákem?

Měl jsem možnost ve středu poznat Naty a Luboše. Skvělý mladý lidi, kteří milují fotbal a chtějí v něm něco dokázat.Takže věřím, že to určitě bude fungovat a vytvoříme klukům takové podmínky, které potřebují k tomu nejlepšímu, čeho jsou schopni.

Vím, že je asi brzy, ale máš už nyní představu, kam by jsi chtěl libišské dorostence posunout, co bys jim chtěl jako trenér předat?

Určitě bych chtěl navázat na práci Michala Panochy a jeho syna, hrát fotbal, který nás všechny bude bavit. Rozhodně bychom rádi společně s realizákem chtěli posouvat úroveň hry a cílem je určitě posouvat se tabulkou dopředu. Dalším cílem je zapracovat kluky, co tým doplnili z žáků a starší kluky připravit na dospělý fotbal.

Jak se těšíš na tuto novou trenérskou výzvu?

Samozřejmě tam lehká nervozita je, ale převládá spíše nadšení z velké příležitosti, kterou jsem nečekaně dostal. Hlavně se opravdu moc těším na práci s mladými nadějnými fotbalisty a rád bych jednou viděl borce ze současného kádru spokojené v Libišském dresu, ať už áčka, nebo béčka.

Děkujeme za krátký rozhovor a přejeme ti, ať se ti u nás trenérská práce daří.